O mnie i moich zainteresowaniach

moje zdjęcie

Kim jestem

Pochodzę z Poznania, urodziłem się w 1966 r. Po ukończeniu szkoły średniej w 1985 r. wstąpiłem do Wyższego Seminarium Duchownego w Poznaniu. W 1991 r. otrzymałem święcenia kapłańskie w katedrze poznańskiej z rąk abp. Jerzego Stroby. Pierwszą moją parafią było Kępno gdzie byłem wikariuszem przez 3 lata. W między czasie Kępno zostało włączone do nowo powstałej diecezji kaliskiej. Od 1994 do 2002 r. byłem wikariuszem w Koźminie Wielkopolskim. Oprócz normalnej pracy księdza (msza św., spowiedź, szkoła) opiekowałem się wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym. Razem z tą wspólnotą wydawaliśmy gazetkę parafialną "Jezus żyje", która miała na celu ewangelizację. Od 2002 r. jestem proboszczem w maleńkiej parafii bo liczącej 480 mieszkańców, w Wieczynie. Obecnie uczę religii w Gimnazjum w Gołuchowie.

Możesz mnie spotkać na czacie portalu wiara - www.wiara.pl - pod nickiem cezmor.

Masyw Morskiego Oka

Interesuję się wieloma rzeczami, na przykład muzyką czy ostatnio komputerem. Pasją moich ostatnich lat są psy. Obecnie mam dwa psy: dalmatyńczyka o imieniu Mores i owczarka podhalańskiego o imieniu Cezar niestety nie żyją w zgodzie. Niedługo mam nadzieję zamieszczę ich zdjęcia. Interesują mnie też góry. Kto był w górach, a szczególnie w Tatrach, przyzna, że jest w nich coś co człowieka ciągnie, można by to nazwać pewnym narkotykiem. Co roku staram się być w Tatrach z grupą młodzieży z parafii. To co najbardziej mnie zachwyca w Tatrach to surowość gór, to fakt, że tutaj człowiek musi się często zmagać z samym sobą, to w górach człowiek doświadcza swojej małości i wielu słabości, które go ograniczają. Ale nadewszystko góry mówią mi o Bogu. Skoro one są tak piękne to o ile bardziej ich stwórca, skoro one są tak potężne to o ile bardziej ich stwórca. Obok umieściłem zdjęcie z Czarnym Stawem ,z którego widać Merskie Oko. Moim zdaniem to jeden z piekniejszych widoków. Może myślisz inaczej, hętnie o tym przeczytam, napisz do mnie, na dole jest mój adres. Interesuje mnie alpinizm chociaż sam się nie wspinam, przeczytałem na ten temat kilka książek między innymi "Mój pionowy świat." Jerzego Kukuczki czy "Karawana do marzeń" Wandy Rutkiewicz, polecam je każdemu kogo interesują góry. Ostatnio też próbowałem uczyć się jeździć na nartach, jak na razie więcej lażałem niż jeździłem, ale może kiedyś się uda.

Polecam przeczytać książki o tematyce górskiej. Mnie jako księdza oczywiście interesują te o tematyce religijnej, ale i tu jest książka o górach i to nie jedna. Szczególnie polecam książki Ks. Romana Rogowskiego, a zwłaszcza "Mistyka Gór".

"Jahwe, Bóg Izraela, jest BOGIEM GÓR (1 Krl. 20, 28) ... góry podarował Bóg człowiekowi jako jeden z najwspanialszych darów...."

"Mistyka Gór" Roman E. Rogowski

Napisz do mnie !

Powrót do strony głównej